Cheat meal – czyli „oszukany posiłek”. 🍔🧁

Cheat meal - czyli oszukany posiłek

W dzisiejszych czasach uważam, że to paradoksalnie nieodzowny komponent zmagań na siłowni i starań dietetycznych. Ok, czym jest ten oszukany posiłek?⬇️

W skrócie to odstępstwo od codziennej, zdrowej diety. Posiłek z reguły o wysokiej zawartości cukru, tłuszczu i sodu – fast food, słodycze, etc.

Cheat meal często jest traktowany jako nagroda za tydzień przestrzegania jakiegoś reżimu dietetycznego. Czy warto iść w tym kierunku?

Myślę, że nie! ⬇️

Jeżeli do tej pory było dla Ciebie czymś normalnym zjeść pączka, popić colą, a później jeszcze wieczorem do Netflixa otworzyć czekoladę, to bądźmy szczerzy…jeżeli raz w tygodniu masz możliwość wrócić do starych nawyków to skończysz na jednym kawałku pizzy czy jednym piwie?🙃

Podsumowując, nie traktowałbym cheat meala jako weekendową tradycję i dyspensę od pilnowania kalorii i zdrowych produktów. Zmieniłbym za to nawyki żywieniowe, by dieta smakowała codziennie, by była na tyle zbilansowana, że oszukany posiłek nie będzie robił na nas aż takiego wrażenia. W ten sposób możemy pozwolić sobie na „produkty rekreacyjne” każdego dnia, a przy sobocie nie zniszczymy efektów tygodnia treningów.

 

Udostępnij:

Opublikowano w Dieta i otagowano , , .