5 powodów dlaczego potrzebujesz trenera personalnego?

5 powodów dlaczego potrzebujesz trenera personalnego

Od nauczenia poprawnego, bezpiecznego wykonywania ćwiczeń i prawidłowego odżywiania po osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Poznaj 5 najważniejszych korzyści z podjęcia współpracy z trenerem personalnym i dlaczego może to być jedna z najlepszych inwestycji w Twoim życiu!

1. Nie wiesz jak zacząć?

Myślisz o trenowaniu na siłowni, ale wydaje Ci się to zbyt skomplikowane, dlatego odkładasz to w czasie? Trener personalny Ci pomoże.
Trener pokaże Ci jak wykonywać poprawnie ćwiczenia i wychwyci błędy w technice. Nauka właściwej techniki ćwiczeń zapobiegnie urazom i przyspieszy pożądane efekty ćwiczeń.
Trener odpowiednio dobierze ćwiczenia i obciążenie dostosowane do Twoich celów i możliwości.

2. Brak rezultatów

Ćwiczysz od jakiegoś czasu, a sylwetka w lustrze się nie zmienia? Wciąż Cię przeraża liczba na wadze? Jest jedna odpowiedź – coś robisz źle! Doświadczony trener personalny przeanalizuje Twoje dotychczasowe poczynania w jaki sposób trenowałeś. Przygotuje odpowiednią strategię, by treningi stały się bardziej wydajne, a przede wszystkim bardziej efektywne.

3. Motywacja

Posiadanie trenera u boku zapewnia zachętę, energię i motywację, których potrzebujesz, aby rozpocząć swoją drogę po wyznaczony cel. Zaczynając współpracę z trenerem zaczynasz się motywować na różne sposoby:

  • Finanse: inwestujesz pieniądze w osiągnięcie celu, a dodatkowo nie chcesz ich stracić, więc nie będziesz omijać sesji treningowych.
  • Czas: inwestujesz nie tylko pieniądze, ale także swój czas, cenny wyczerpalny zasób.

Co więcej, jeżeli masz problem z regularnym uczęszczaniem na siłownię, czy trzymaniem się diety – może potrzebujesz tzw. „bata nad głową”? Trener osobisty przypomni Ci dlaczego się do niego zgłosiłeś.

4. Indywidualne podejście

Doświadczenie, poziom sprawności, stan zdrowia, cel. Każdy podopieczny jest inny, dlatego doświadczony trener personalny podchodzi do Ciebie indywidualnie, nie pracuje szablonowo. Inną taktykę należy obrać przy odchudzaniu, inną przy nabieraniu masy mięśniowej, a szczególnej uwagi dotyczy prowadzenie osoby po kontuzji, chcącej wrócić do formy. Także jeżeli chcesz przebiec 10 kilometrów, wejść w stare jeansy, chorujesz na nadciśnienie, lub po prostu lepiej wyglądać, trener przeanalizuje Twój profil i opracuje strategię współpracy.

5. Pomoc „od kuchni”

Przy rozpoczęciu zmagań treningowych należy też zainteresować się naszą dietą. Zmiana nawyków żywieniowych wprowadzi wiele dobrego do Twoich treningów i życia codziennego. Więcej siły na treningu, lepsza regeneracja po treningu i lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Nie do końca wiesz „z czym to się je”? Trener doradzi Ci jak powinna wyglądać dieta przy treningu na siłowni, co powinieneś jeść, w jakich ilościach i o jakich porach.

Udostępnij:

Opublikowano w Dieta, Suplementacja, Trening i otagowano , , .