Dlaczego ćwiczymy?

Powody trenowania na siłowni

Jakby zadać pytanie użytkownikom siłowni – „dlaczego ćwiczysz”? Z pewnością otrzymamy odpowiedź typu, chcę lepiej wyglądać, muszę zrzucić kilka kilogramów, lubię się mocno zmęczyć, mam za małe ręce, muszę wzmocnić plecy, itp. itd…

Ale, gdyby pójść znacznie głębiej i dopytać, dlaczego chcesz lepiej wyglądać, dlaczego chcesz zrzucić kilka kilogramów, albo co Cię kręci w tych potwornie ciężkich treningach? Odpowiedź na te pytania leży głęboko w nas.

Może w głębi duszy tak naprawdę chcesz poprawić swoją pewność siebie i chcesz to wykorzystać w kontaktach damsko-męskich? A może postrzegasz trening siłowy jako środek na swoje kompleksy? Może chcesz wyładować swoją frustrację po całym dniu w biurze i całą agresję zostawić na sali treningowej w postaci litrów potu?

Kiedy uświadomisz sobie, po co tak naprawdę ćwiczysz, nie będziesz już kolejnym bezwiednym użytkownikiem siłowni. Za każdym razem kiedy przekroczysz progi fitness klubu, z tyłu głowy będziesz wiedział dlaczego tu jesteś. Ze świadomością przyjdzie zwiększona motywacja i zapał. Zaznajamiasz się z faktem, że robisz coś ważnego, robisz coś dla siebie, albo dla swoich bliskich.

A teraz zadaj sobie to pytanie – „dlaczego ja ćwiczę?”

Pomyśl… Już wiesz?

To teraz spakuj torbę i leć na trening!

Brakuje motywacji i wiedzy nt. treningu? Trener personalny Łódź Michał Tarnowski

Udostępnij:

Opublikowano w Trening i otagowano , , , , .